Drum & Bass dNb

Uživatelia

Najnovší užívateľ : Elko
Registrovaný členovia : 2

Info

IP

Home

Odborníci varujú: Internetu dochádza priestor


Koľko priestoru potrebujete internet? Rozhodne poriadne veľa .
Posledných niekoľko rokov odborníci neraz varovali, že neustále rastúci počet užívateľov internetu a obrovské množstvo dát, ktoré si medzi vymienajú môže spôsobiť bez ďalších investícií poriadne problémy. Internetu doslova dôjde priestor na ďalšiu expanziu.

V dobe, keď si každý z nás môže spraviť vlastnú web stránku, sledovať tisícky videí na YouTube alebo mať profily a albumy na najrôznejších stránkach. Ročne internetový dopyt stúpa o neuveriteľných 60 percent. Niektorí experti predpovedajú, že už na budúci rok – 2010, začnú používatelia internetu zažívať krátke „výpadky“ siete a v roku 2012 bude celý web natoľko spomalený a nestály, že cez neho nebude možné vybavovať napríklad veľké transakcie.

Vyhliadky do budúcnosti:
Za dva roky vyťaží dvadsať priemerných domácností v Londýne internet viac než všetci používatelia spolu v roku 1995. Nárast je skutočne dramatický a nikto s ním pred rokmi nepočítal.

A aké je riešenie tohto problému?
Prirodzene investície do architektúry súčasných sietí, pretože súčasný web nie je konštruovaný na také obrovské množstvo videí a usermi vytváraný obsah. Bez investícií do infraštruktúry dosiahneme plnú fyzickú kapacitu internetu už na budúci rok. Bude si to však podľa odhadov vyžadovať miliardy dolárov...
Žádné komentáře
 
© Copyright | Powered & deign by cReO.